kb. 120 perc
kb. 120 perc
max. 30 fő
Egyre többet hallani arról, hogy korunk emberének változtatni kell a környezetéhez fűződő viszonyán annak érdekében, hogy társadalmunk jelenlegi formájában fennmaradhasson. Ennek ellenére a változás sebessége érezhetően nagyon lassú. Miért nem működnek általában a környezeti felvilágosító programok? Többek között azért, mert a hallgató kívül tud helyezkedni a problémán, így a megoldást is magán kívülállónak gondolja. Ennek a drámajátéknak, amit egy híres angol modell ihletett, lényege, hogy a játékban szereplőket belehelyezi a környezeti problémát okozó szituációba, így rávilágít arra, hogy a probléma oka saját gondolkodásunkban keresendő.
A program a mindennapunkat érintő kulcsfontosságú praktikáit – háztartási vízhasználat, energiagazdálkodás, közlekedés, vásárlási szokások, táplálkozás és hulladékkezelés – veszi górcső alá. A résztvevők különböző helyszíneken ismerkedhetnek ezekkel a mindennapi életüket befolyásoló kérdésekkel, és új környezettudatos praktikákkal, ismeretekkel bővíthetik tudásukat. A logikai és ügyességi próbatételek kreativitást, közös koordinációt, hatékony kommunikációt igényelnek a résztvevőktől. A feladatok elvégzését követően tanácsadóink rövid szakmai ismereteket adnak át az adott téma aktualitásáról. A módszer alkalmas arra, hogy klasszikus csapatépítő eszközökkel lehessen felhívni a figyelmet korunk néhány környezeti veszélyére, mindezt úgy, hogy a résztvevők szórakoztatónak és hasznosnak érezzék az ismeretterjesztést.
kb. 90 perc
max. 60 fő
kb. 120 perc
max. 60 fő
Mit kell tennünk, ha felmerült az igény bennünk, hogy fenntartható módon éljünk? Mi az, amire egy ember vagy egy háztartás oda tud figyelni és valóban csökkenti a környezetterhelést? Ezek a kérdések gyakran felmerülnek bennünk, ha már megfogalmaztuk, hogy tenni szeretnénk egy élhető jövőért. Programunk ezt a kérdést járja körül, a mindennapi életünket érintő hat téma kapcsán (háztartási vízfogyasztás, energiagazdálkodás, közlekedés, vásárlási szokások, táplálkozás, valamint hulladékkezelés).
Magyarországon egyedülálló mobil megújuló energia tanösvényt fejlesztett ki az Outdoor Mission. A tanösvény szabadtéri és termi kiállításra alkalmas, 10 impozáns eszközből áll, hozzá tartozó arculatelemekből, valamint információs táblákból. A tárlatanyag a nap, a víz, a szél és a biomassza energiáinak felhasználását hivatott bemutatni. A szemléletformálásra, tudományos ismeretterjesztésre alkalmas kiállítási tárlatanyag a „low technology”, kisebb barkácstudással előállítható eszközöket tartalmaz.
kb. 90 perc
max. 60 fő
kb. 120 perc
max. 60 fő
Milyen településen laknál a jövőben?
Modern vagy természetközeli, esetleg a kettő együtt?
Az Outdoor Mission & Ökológiai Művelődés által fejlesztett fenntarthatósági ismeretterjesztő társasjáték azzal a céllal készült, hogy a jövőnket érintő környezeti és társadalmi problémákra, illetve ennek összefüggéseire felhívja a figyelmet. Ismereteket adjon a játékosoknak korunk legégetőbb környezeti problémáiról és megoldási alternatívákat kínáljon egy élhető jövő érdekében.
A résztvevők az alábbi témákkal ismerkedhetnek meg:
Energiagazdálkodás, vízhasználat, háztáji gazdálkodás, mezőgazdaság, természetvédelem, biológiai sokféleség, vásárlás, fogyasztás, táplálkozás, közlekedés, légszennyezettség, klímaváltozás, hulladékkezelés.